to sewis

8 669 85 77 85

Motor

Plus Kredyt 24

Wywiad z właścicielem firmy Plus Kredyt 24

Przemysławem Guzek

 

Dzień dobry.

Dzień dobry.

 

Panie Przemysławie, w jakim celu powstała firma Plus Kredyt 24 ?

 

Firma którą założyłem powstała aby pomagać ludziom w wyborze najkorzystniejszego finansowania. Ponadto chcemy dotrzeć do szerokiego grona Klientów, którzy dokonali w świecie finansów błędnych wyborów, do tych ludzi którzy wpadli w tzw. „pętlę finansową”. Rynek kredytowy, daje wiele możliwości. Trzeba jednak umieć poruszać się po nim, dlatego powstała Firma Plus Kredyt 24. Powstała aby pomagać.

 

 

Dlaczego Klient ma przyjść do Pana, a nie bezpośrednio do banku?

 

Większość Klientów, sugeruje się reklamami banków: najniższe oprocentowanie, najniższa prowizja, dogodna rata, tylko 10 zł kosztów. Oczywiście nie zawsze kierują się tylko tym ale finalnie  wybierają sobie dwa, trzy banki, idą do nich, składają wniosek i słyszą: Przykro nam ale nie ma Pan zdolności; nie możemy Panu udzielić kredytu; Niestety ma Pan za dużo lat; Pana dochód jest za niski. Wówczas się poddają. Wielokrotnie dzwoniąc do Klientów słyszę: Wie pan przydałaby się gotówka ale nie mam zdolności; już jestem za stary, żeby dostać kredyt itp…. Finalnie okazuje się, że nie ma najmniejszego problemu w udzieleniu takim Klientom kredytu.

 

 

Bardzo ciekawe, a czym jest to spowodowane?

 

Pracownik, każdego banku opiera się na swoich przepisach dotyczących udzielenia kredytu, na tak zwanej metodyce badania zdolności kredytowej. Każdy bank ma inną metodykę, a co za tym idzie, kierunkuję się na inną grupę Klientów. Przez to w jednym banku 80 letni Kowalski, nie otrzyma kredytu ale w innym już dostanie z pocałowaniem ręki.

 

 

Czyli przy chęci uzyskania kredytu, nie ma co się poddawać i lepiej przejść się do większej ilości banków?

 

Niestety nie jest to takie proste. Większość banków patrzy na zapytania kredytowe, czyli patrzy na to w ilu bankach już byliśmy i pytaliśmy o ofertę. Niektóre z nich, mimo że Klient spełnia ich wszystkie wymagania, nie udzielą kredytu ze względu na to, że wnioskujący ma już zaraportowane do BIKu np. 4 zapytania.  

 

 

Panie Przemysławie, te procedury są bardzo zawiłe.

 

Zgadza się procedury bankowe to zawiły temat. Osoba która na bieżąco nie śledzi wszystkich zmian, nie jest w stanie do końca tego ogarnąć.

 

 

Jak więc wybrać Bank, który udzieli nam kredytu i to na dobrych warunkach?

 

Po prostu nie wybierać w oparciu o reklamy itp.. Najlepiej zwrócić się o pomoc. Doradcy w mojej firmie, są na bieżąco z metodykami wszystkich banków dostępnych w naszej ofercie. Pomogą w rozsądnym doborze.

 

 

Pewnie takie usługi sporo kosztują?

 

Nic bardziej mylnego! Za nasze usługi Klient nie płaci nic! Nie podpisujemy z Klientem, żadnych umów pośrednictwa, ani nie nakładamy na niego dodatkowych kosztów.

 

 

Nie chce Pan chyba powiedzieć, że Pana firma to instytucja charytatywna?

 

Oczywiście, że nie. Bank udzielając kredytu nalicza odsetki i prowizję. To stanowi przychód banku. Przekazując Klienta do banku, bank dzieli się z nami swoim zyskiem. Dlatego użyłem sformułowania, że Klient nie płaci nic.

 

 

Czy oferta dla Klienta jest taka sama jak w Banku?

 

Oferta kredytowa jest porównywalna z warunkami, które jesteśmy w stanie uzyskać bezpośrednio w banku. Niejednokrotnie jest nawet tańsza, ponieważ wiemy gdzie możemy negocjować w sprawie obniżenia prowizji czy też rezygnacji z ubezpieczenia.

 

 

Dziękuję bardzo za rozmowę!

 

Również serdecznie dziękuje. Jednocześnie zachęcam do korzystania z usług mojej firmy Plus Kredyt 24. Pozdrawiam serdecznie!

powrót

Copyright © 2016 Plus Kredyt 24

Copyright © 2016 Plus Kredyt 24